sipka SOŠ logistickásipka Akce školysipka 2023/2024sipka Soutěž odborných dovedností

Celostátní Soutěž odborných dovedností

Soutěž poštovních dovedností – logo Tým studentů opavské OA a SOŠ logistické ve složení Klára Gebauerová, Klaudie Trulejová a Petr Filuš se zúčastnil celostátní Soutěže odborných dovedností. Letošní již 12. ročník této soutěže hostila ve dnech 25. – 27. března Brněnská SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví. Odborným garantem a hlavním organizátorem soutěže byla stejně jako v minulých letech Česká pošta, s. p., která věnovala výhercům hodnotné ceny.

Přesto, že naše škola již nevyučuje ryze poštovní obor, naši studenti oboru Marketing a logistika se této výzvy, utkat se s žáky poštovních oborů z celé republiky, chopili. Vzhledem k tomu, že všechny disciplíny soutěže jsou pouze poštovní, nebylo to vůbec snadné, ale ukázali soupeřům, že se rozhodně nevzdají.

„S náskokem nejlepší jsme byli ve všeobecném testu Kahoot!, kde jsme skončili na prvním místě,“ shodnotila celou soutěž Klára. Klaudie konstatuje: „Nejvíce se mi líbila disciplína Poštovní aktivity, kde jsme byli na sdíleném 1. místě společně s žáky z Prahy.“ Součástí soutěže byla také prezentace, jejíž téma se žáci dověděli až na samotné soutěži a během dvou nocí ji museli připravit, zpracovat a na závěr soutěže ji také odprezentovat. Tématem prezentace bylo: „Ukažte na sítích Českou poštu!“ Tým našich žáků do prezentace zakomponoval video pro reel a příběh, které natočil, a představil svůj vlastní produkt – Studentskou kartu. Pro upoutání pozornosti na sociálních sítích bylo součástí prezentace i malé akrobatické vystoupení. „Odborná porota naši prezentaci hodnotila velice pozitivně, vážně jsme je zaujali. V prezentaci jsme obsadili třetí místo,“ doplňuje Petr.

V letošním ročníku se žáci naší školy umístili na krásném 5. místě, což vzhledem k tomu, že soutěž není přímo jejich oborem vzdělání, je opravdu hezké umístění. Hlavní cenu, Xbox, si za 1. místo odvezl tým z Plzně, fototiskárnu za 2. místo získali žáci z Kladna a bezdrátový reproduktor si za třetí místo odvezli žáci z Olomouce. Mimo to všichni zúčastněni žáci obdrželi od organizátorů a pořadatelů řadu propagačních předmětů, mezi které patřila i power banka nebo nafukovací lehátko.

Kláře, Klaudii a Petrovi blahopřejeme a děkujeme za jejich pečlivou přípravu a vzornou reprezentaci naší školy. „Žáci byli moc šikovní, dali do toho všechno a např. na prezentaci odvedli obrovský kus práce a nebáli se čelit těžké konkurenci,“ popisuje Michal West, učitel odborných předmětů, který žáky na soutěž doprovázel.

Mgr. Michal West
publikováno: 30. března 2024

Fotogalerie

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled

Informace z tisku

Příspěvek na Facebooku České pošty Na konci března se konala Soutěž poštovních dovedností

Tato akce na sociálních sítích

logo sipka Školní profil na TikToku
logo sipka Školní profil na Instagramu
logo sipka Školní profil na Facebooku

Tato soutěž v minulých letech