sipka SOŠ logistickásipka Akce školysipka 2022/2023sipka Soutěž poštovních dovedností

Celostátní Soutěž poštovních dovedností

Soutěž poštovních dovedností – logo Tým studentů opavské OA a SOŠ logistické ve složení Markéta Kadlíková, Kristýna Kučerová a Jan Jašek se zúčastnil celostátní Soutěže odborných dovedností žáků oboru Logistické a finanční služby. Letošní již 11. ročník této soutěže hostila ve dnech 28. – 30. března Olomoucká SŠ logistiky a chemie. Odborným garantem a hlavním organizátorem soutěže byla stejně jako v minulých letech Česká pošta, s. p., která věnovala výhercům hodnotné ceny.

Do Olomouce se sjelo 10 týmů žáků třetích ročníků ze všech škol v České republice, které vyučují Logistické a finanční služby. Žáci poměřovali své schopnosti a znalosti v praktických dovednostech při práci za přepážkou, ale také zábavnou formou v disciplínách jako je soutěž Máme rádi poštu, Riskuj nebo razítkovací štafeta. Nechyběla ani virtuální realita nebo třeba elektronický test v mobilní aplikaci Kahoot! Vyvrcholením soutěže je pak prezentace jednotlivých týmů, které si ji musí připravit v již tak nabitém programu. Téma se žáci dozví během prvního dne soutěže a poslední třetí den ráno prezentují, na přípravu tak mají pouze dvě noci, neboť během dne probíhají soutěže a doprovodný program. Letošní téma prezentace bylo „Ukažte, co vaši generaci zaujme“ a tým naší školy v ní představil moderní technologie, jako jsou elektro koloběžky, drony a další.

V letošní mimořádně silné konkurenci se žáci naší školy umístili na krásném 4. místě a zvítězili tak nad šesti dalšími školami z různých částí České republiky. Hlavní cenu, Xbox, si za 1. místo odvezl tým Olomouce, bezdrátový reproduktor za 2. místo získali žáci z Plzně, a třetí místo obsadil tým z Dalovic. Mimo to všichni zúčastněni žáci obdrželi od organizátorů a pořadatelů řadu propagačních předmětů, mezi které patřila i bezdrátová sluchátka, power banka, myš nebo flash disk.

Markétě, Kristýně a Honzovi blahopřejeme a děkujeme za jejich pečlivou přípravu a vzornou reprezentaci naší školy. „Žáci byli moc šikovní, dali do toho všechno a např. na prezentaci odvedli obrovský kus práce a nebáli se čelit těžké konkurenci,“ popisuje Michal West, učitel odborných předmětů, který žáky na soutěž doprovázel.

Mgr. Michal West
publikováno: 1. dubna 2023

Fotogalerie

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled

Informace z tisku

Soutěž poštovních dovedností už po jedenácté

Tato akce na sociálních sítích

logo sipka Školní profil na Facebooku

Tato soutěž v minulých letech