sipka SOŠ logistickásipka Akce školysipka 2021/2022sipka Studentská firma Herbaneos

Studentská firma naší školy Herbaneos, s. r. o., v Praze bodovala!

Organizace Junior Achievement Czech Republic (JA Czech) byla založena Tomášem Janem Baťou a jejím cílem je podporovat českou mládež, aby poznala hodnotu podnikání, porozuměla ekonomice a obchodování. Zabývá se však také podporou etických principů v podnikání a snaží se připravit mladé lidi na kvalitní uplatnění na trhu práce.

JA Czech se také zabývá projektem studentských firem, které pomáhají žákům středních a vyšších odborných škol v rozvoji podnikatelských dovedností prostřednictvím založení fiktivní firmy, vymýšlení produktu a jeho výroby i prodeje.

Žáci třídy 3.P si pod vedením vyučující Miroslavy Piskořové založili studentskou firmu Herbaneos, s. r. o., která se zabývá vývojem a výrobou originálních herbářů a dárkových předmětů s polodrahokamy.

Naši žáci se 7. dubna 2022 účastnili celorepublikového veletrhu studentských firem JA Czech EXPO. Na tomto veletrhu vystavující firmy soutěží v různých kategoriích, např. finanční řízení, prezentace, marketing apod. Náš tým ve složení Jiří Melar, Leona Kotasová, Vojtěch Král, Martin Weiss, Matěj Raida a Antonín Žižka získal první cenu v kategorii JA Alumni Team, Spirit Award.

„V této kategorii se hodnotila spolupráce v rámci našeho týmu, týmový duch a nadšení členů týmu,“ vysvětluje ředitel studentské firmy Jiří Melar a dodává, „toto ocenění je pro nás velkým vyznamenáním, jsem nesmírně rád, že jsme naše nadšení dokázali ukázat i porotcům na veletrhu.“

Díky úspěchu na veletrhu získali členové naší studentské firmy pozvání na workshop, dále na národní finále soutěže studentských firem a pozvánku na závěrečný ceremoniál k zakončení školního roku a k ocenění nejlepších studentů a jejich učitelů. Tento červnový ceremoniál se uskuteční v rezidenci velvyslance Spojených států amerických v Praze.

„Na slavnostní událost jsme byli pozváni mimo jiné Thomasem A. Baťou, velmi se na setkání v rezidenci velvyslance těšíme. Je to pro nás vyznamenání za celoroční práci v studentské firmě, díky čemuž jsme se naučili nejen spolupracovat, ale pronikli také do základů plánování a podnikání,“ říká jeden ze členů týmu Antonín Žižka.

Mgr. Gabriel Juchelka
publikováno: 30. dubna 2022

Fotogalerie

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled