Den profesí

Den profesí – tak zní název projektového dne, který pro své žáky 2. stupně každoročně pořádá Základní škola Opava, Otická 18. V rámci této akce naši školu 30. září navštívily dvě skupiny žáků a žákyň 6. až 8. tříd, které si naši školu vybraly a chtěly si vyzkoušet, jak by se jim u nás líbilo.

Žákům jsme zábavnou formou představili a vysvětlili naše obory a provedli jsme je prostorami školy. Aby si vyzkoušeli naši skutečnou výuku, připravili jsme pro ně jednu reálnou vyučovací hodinu, kde se žáci naučili rozpoznávat některé ochranné prvky bankovek, vypočítat kontrolní číslovku čárových kódů a u doplňovačky si zasoutěžili o odměny.

Žáci byli v kontaktu nejen s učiteli, ale především s našimi žáky, kteří jim mohli více přiblížit studium na naší škole. Celou akcí žáky a žákyně základní školy provázela Andrea a Jana – dvě studentky třídy 3.S, které si tak mohly vyzkoušet roli učitelek. „Sama uvažuji o studiu pedagogiky, tato akce je pro mě příjemnou zkušeností,“ uvedla Jana, jedna ze studentek. „Líbilo se mi, že jsme žáky dokázaly skutečně zaujmout a aktivně se zapojovali,“ doplnila Andrea.

Rádi v prostorách naší školy přivítáme žáky i jiných škol a domluvíme možnosti vzájemné spolupráce. Neváhejte nás proto sipka kontaktovat.

Mgr. Michal West
publikováno: 6. října 2019

Fotogalerie

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled

Veletrh povolání

Naše škola společně se zaměstnavateli našich absolventů prezentovala své obory také na Veletrhu povolání, který se uskutečnil v říjnu 2019 ve Víceúčelové hale v Opavě.

Fotogalerie

náhlednáhlednáhlednáhled

Dny profesí pokračují

V pondělí 2. prosince navštívila naši školu skupina žáků a žákyň 9. tříd Základní školy Opava, Edvarda Beneše 2.

Žákům jsme zábavnou formou představili a vysvětlili naše obory a provedli jsme je prostorami školy. Aby si vyzkoušeli naši skutečnou výuku, připravili jsme pro ně navíc hodinu, kde se žáci naučili rozpoznávat některé ochranné prvky bankovek, zúčastnili se reálné výuky Českého jazyka a u doplňovačky si zasoutěžili o odměny.

Žáci byli v kontaktu nejen s učiteli, ale také s našimi žáky, kteří jim mohli více přiblížit studium na naší škole.

Mgr. Michal West
publikováno: 2. prosince 2019

Fotogalerie

náhlednáhlednáhlednáhlednáhled