sipka SOŠ logistickásipka Akce školysipka 2018/2019sipka Dny odborných dovedností

Dny odborných dovedností

Objev svůj talent - Evropský týden odborných dovedností 2018

Dny odborných dovedností opět na naší škole

Obchodní akademie a SOŠ logistická v Opavě připravila pro své žáky 3. ročník Dnů odborných dovedností, které mají za cíl zatraktivnit odborné vzdělání a přípravu.

Program
7. 11. 2018Rozvoj komunikačních dovedností s klientem s postižením
Exkurze v Charitě Opava
8. 11. 2018žáci 2. a 3. ročníků logistických oborů odborné exkurze do firem
(Ostroj a. s., RKL Opava, Model Obaly a. s., Městský dopravní podnik)
9. 11. 2018Návštěvy odborníků ve škole

Dny odborných dovedností jsou zastřešeny Domem zahraniční spolupráce a jejich smyslem je propagovat odborné vzdělání nejen mezi žáky, ale též mezi nejširší veřejností. Při návštěvách firem se s žáky zvláště zaměříme na pozorování logistických procesů s důrazem na uplatnění absolventů na trhu práce v oblasti logistiky. Při rozvoji tzv. měkkých dovedností se budeme zaměřovat na nácvik komunikace s klientem s postižením.

Děkujeme zástupcům všech organizací a firem, které na Dnech odborných dovedností participují.

Mgr. Gabriel Juchelka
publikováno: 24. října 2018

Týden odborných dovedností se opět vydařil

V letošním roce se konal již 3. ročník Týdne odborných dovedností, Obchodní akademie a SOŠ logistická v Opavě se zapojila akcí Dny odborných dovedností, která se soustředila především na rozvoj tzv. měkkých a tvrdých kompetencí žáků logistických oborů školy. Díky opavské charitě mohli žáci třídy 3.P poznat portfolio služeb této organizace a na vlastní kůži si vyzkoušet komunikaci s klientem s postižením.

Čtvrtek 8. 11. se nesl ve znamení odborných exkurzí ve firmách RKL OPAVA, Model Obaly a. s., OSTROJ a. s. a v Městském dopravním podniku Opava.

V pátek 9. 11. zavítal na naší školu náš bývalý žák, který svým mladším kolegům předal své zkušenosti, jak pracovat s textem, rozvíjet kritické myšlení apod. Přidal i zajímavé postřehy z vysokoškolského prostředí.

Dny odborných dovedností se opět vydařily a jistě přispěly ke zvýšení prestiže odborného vzdělání nejen v oblasti logistiky a dopravy. Již teď se těšíme na příští rok a další Týden odborných dovedností!

Mgr. Gabriel Juchelka
koordinátor Dnů odborných dovednsotí OA a SOŠ logistické v Opavě
publikováno: 18. listopadu 2018

Fotogalerie

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled