Projekt UNESCO

OA a SOŠL Opava má další projekt Erasmus+ – UNESCO: World Cultural and Natural Heritage

Na Obchodní akademii a Střední odborné škole logistické začal v letošním školním roce další projekt Erasmus+, který je spolufinancován EU. Jeho náplní je poznávání památek, které jsou zapsány na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

První výměnná návštěva se konala ve dnech 30.10. – 4. 11. 2017 právě ve slezské metropoli a studenti přivítali své nové kamarády z Bulharska, Itálie, portugalské Madeiry a dokonce francouzského Réunionu! Slavnostního zahájení se ujal ředitel školy Ing. Petr Kyjovský a úvodní slova byla doplněna vystoupením pěveckého sboru Luscinia z Mendelova gymnázia v Opavě. Všechny partnerské země si připravily krátkou prezentaci o své škole a hlavně prezentaci o jedné z památek UNESCO. Opavští studenti si pro tuto příležitost vybrali hlavní město Prahu, do níž ke konci týdne také zavítali.

Součástí programu byl celodenní výlet do Lednicko-valtického areálu, který byl spojen i s plavbou po Dyji, návštěvou zámku i minaretu. Dalšími aktivitami bylo velice zajímavé a kontaktní seznámení se sokolnictvím, které provedlo sdružení Nyctea, a výroba loutek. Obojí je totiž nehmotným dědictvím UNESCa. Právě výroba loutek byla pro studenty nesmírně zajímavá, neboť mohli dát průchod své fantazii a vyrobené loutky si poté odvézt domů. Poslední dva dny strávili všichni v Praze, což bylo pro mnohé zahraniční studenty opravdovým zážitkem.

Zahraniční studenti byli po dobu projektu ubytováni v českých rodinách, což představovalo pro mnohé skutečnou výzvu. Příští setkání se uskuteční na přelomu února a března v italské Sicílii.

Mgr. Zuzana Šafránková
publikováno: 25. listopadu 2017

Informace z tisku

Studenti poznávají památky UNESCO

Fotogalerie

náhled