Pátý ročník kulturní akce pro seniory IUVENES URBI

Stalo se již tradicí, že žáci a učitelé naší školy každoročně připravují kulturní akci pro seniory IUVENES URBI. Letos se program konal v úterý 24. dubna v opavském kině Mír. Motem pohodového odpoledne bylo Možná přijde i kouzelník, a ten skutečně přišel, byl jím mistr v moderní magii Ondřej Sládek. Návštěvníci však také mohli zhlédnout taneční vystoupení souboru HEART DANCE, mažoretky AMA, uslyšet opavskou cimbálovku Kubalovci, kytarový orchestr ZUŠ v Opavě, hudební skupinu naší školy KATYDID a několik veršů regionálních umělců. Zajímavým bylo také setkání se sr. Filomenou Truhlíkovou, která představila svou novou knihu pohádek pro děti i dospělé.

„Smyslem akce je budovat mezigenerační mosty mezi seniory a adolescenty. Snažíme se také naše žáky zapojovat do organizace aktivit, které přesahují brány naší školy, abychom je učili myslet nejen na sebe, ale též na druhé. Chceme je také učit, aby mysleli na své město, IUVENES URBI totiž v překladu znamená Mladí městu,“ vysvětluje ideu akce její organizátor Mgr. Gabriel Juchelka.

Pohodové odpoledne pro seniory – IUVENES URBI se konalo díky finanční podpoře z kulturního grantu statutárního města Opava a sponzorským darům obcí Oldřišov, Velké Hoštice, Hněvošice, Chlebičov a občanskému sdružení Služovice a Vrbka. Dárky pro vystupující věnovala firma Perník Těchlovice.

Tak jako v minulých letech převzal také letos nad akcí záštitu náměstek opavského primátora Mgr. Dalibor Halátek.

Mgr. Michal West
publikováno: 26. dubna 2018

Fotogalerie

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled

Videoukázka

náhled