sipka SOŠ logistickásipka Akce školysipka 2015/2016sipka Soutěž poštovních dovedností

Celostátní Soutěž poštovních dovedností

Soutěž poštovních dovedností – logo Trojice studentek opavské OA a SOŠ logistické Verča Dusková, Sára Meinhardová a Terka Melecká se zúčastnila celostátní soutěže v odborných poštovních dovednostech žáků oboru Logistické a finanční služby. Nulté kolo soutěže proběhlo před 7 lety v Opavě, letošní 6. ročník hostila ve dnech 5. – 7. dubna pražská SOŠ logistických služeb, odborným garantem a hlavním organizátorem soutěže byla stejně jako v minulých letech Česká pošta, která věnovala výhercům hodnotné ceny. Smyslem soutěže není jen hodnotit výkony žáků v oblasti poštovnictví, ale také ekonomiky, zeměpisu a jednání s klientem, soutěžící z celé republiky se také mají vzájemně poznat a předávat své zkušenosti. sipka více o 5. ročníku  sipka více o 3. ročníku  sipka více o 2. ročníku  sipka více o 1. ročníku  sipka více o nultém ročníku

Do Prahy se sjeli nejlepší žáci třetích ročníků ze všech deseti „poštovních“ škol v České republice. Žáci poměřovali své teoretické znalosti v písemném testu i zábavnou formou hry, ale také je museli umět uplatnit v praxi při jednání s klientem i v práci za přepážkou. Mezi hlavní soutěžní disciplíny patřila také prezentace vlastních nápadů a názorů. Během soutěže se žáci ale také zasmáli při zábavných mezisoutěžích, jako byla např. razítkovací štafeta.

Žákyně naší školy se v těžké konkurenci umístily na krásném 4. místě a zvítězily tak nad šesti dalšími školami z různých částí České republiky. Kdybychom se podívali na jednotlivé disciplíny samostatně, první místo dívky z naší školy bezkonkurenčně získaly za prezentaci a vědomostní test. Dařilo se jim i v poštovních aktivitách a poštovním mixu, kde obsadily druhé místo.

Veronice, Sáře a Tereze blahopřejeme a děkujeme za jejich pečlivou přípravu a vzornou reprezentaci naší školy.

Bc. Michal West
publikováno: 9. dubna 2016

Fotogalerie

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled