sipka SOŠ logistickásipka Akce školysipka 2014/2015sipka Galanterie pohledem studenta

Fotosoutěž Galanterie pohledem studenta

Jmenuji se Petra Kleinová a společně s kamarádkou Janou Rybářovou studujeme 1. ročník oboru Provoz a ekonomika dopravy na OA a SOŠ logistické v Opavě.

V úterý 9. prosince 2014 mi náš učitel informačních technologií navrhl, abych se zapojila do fotografické soutěže. Jelikož mě fotografování baví, byla jsem pro a účast jsem navrhla také Janě. Zadání bylo „Galanterie pohledem studenta“. A co je vlastně textilní galanterie? Galanterii Stoklasa znám jako korálky a komponenty... Zeptala jsem se maminky, která mi zaplnila stůl všemi možnými nitěmi, špulkami, nůžkami, knoflíky, metrem, jehelníčkem a náprstky.

Focení nebylo problémem, ale vybrat tu nejlepší a nejhezčí fotku mi dalo zabrat. Tak jsem do školy donesla několik fotek, aby mi pan učitel West pomohl s výběrem. Nakonec jsme jednu vybrali, nechali vytisknout na požadovaný formát a zaslali do soutěže.

Má fotografie byla společně s fotografií Jany a dalšími 7mi soutěžními pracemi z jiných škol vystavena po celý únor ve Společenském a obchodním centru Breda & Weinstein, kde měla možnost pro soutěžní díla hlasovat široká veřejnost a rozhodnout tak o výsledném pořadí. Dny se vlekly velice pomalu, nesnáším čekání! Zatím jsem se rozhodla oslovit kamarády a spolužáky s žádostí o pomoc při hlasování, a tak je do soutěže nepřímo zapojila.

V úterý 10. března 2015 odpoledne se konečně v OC Breda konalo vyhlášení výsledků, kterého jsem se účastnila společně s Janou, panem zástupcem naší školy Mgr. Lukášem Rádkem a několika spolužáky. Při vyhlašování jsem byla nervózní jak sáňky v létě... Vyhlášení probíhalo od posledních míst, srdce mi bušilo napětím, když jsem pořád nezaslechla své jméno. Až nakonec vyhlašující oznámila: „A na 1. místě se umístila Petra Kleinová!“ Mám ohromnou radost, vždyť jsem dostala kolem 900 hlasů!

Jana se umístila na krásném 4. místě. Současně s hlasováním probíhala také tipovací soutěž s otázkou, kolik hlasů celkem získá vítězná fotografie. Nejblíže svým tipem byl shodou náhod můj spolužák Adam Orava.

Kromě nákupních poukazů a dárkových předmětů, které jsem v soutěži získala, se už moc těšíme na kurz fotografování, na který jsme já, Jana i Adam společně s dalšími účastníky soutěže získali pozvánku. Všem vám, kteří jste v soutěži hlasovali, moc děkuji!

Soutěž uspořádala galanterní firma Stoklasa společně se Slezskou univerzitou za podpory OC Breda a Opavského a Hlučínského deníku.

Petra Kleinová, 1.P
publikováno: 11. března 2015

Informace z tisku

Hlasujte i vy v OC Breda o nejlepší fotografii na téma: Galanterie pohledem studenta Soutěž Galanterie pohledem studenta má svého vítěze Představení všech soutěžních fotografií Studenti středních škol měli workshop na Institutu tvůrčí fotografie

Fotogalerie

náhlednáhlednáhled