sipka SOŠ logistickásipka Akce školysipka 2011/2012sipka Soutěž poštovních dovedností

Celostátní soutěž poštovních dovedností

Studenti oboru Logistické a finanční služby OA a SOŠ logistické v Opavě jsou opět nejlepší v republice

Soutěž odborných dovedností žáků „poštovních“ škol se stala již tradicí. Poté, co se v roce 2010 uskutečnil v Opavě „nultý ročník“, proběhl loni oficiální první ročník v Brně a letos se soutěž uskutečnila v Ústí nad Labem. Tak jako v předchozích letech se i letos opavští žáci umístili na prvním místě.

Celorepublikové klání proběhlo v prostorách Střední školy elektrotechniky a spojů v Ústí nad Labem ve dnech 27. – 28. března, naši školu reprezentovali žáci třídy S3 Barbora Forosová, Dominika Molnárová a Kamil Bublík. Museli prokázat nejen teoretické znalosti poštovních a peněžních služeb, ekonomiky a zeměpisu, ale také praktické dovednosti při příjmu a doručování zásilek, velkou pozornost věnovala porota komunikačním dovednostem soutěžících.

Opavské družstvo jednoznačně excelovalo v prezentaci, komunikaci s klientem u přepážky, vědomostním testu a vědomostní týmové soutěži. I v tzv. tvrdých dovednostech obstálo velmi dobře. Naše studentka Barbora Forosová navíc zvítězila ve vědomostní soutěži jednotlivců.

Odborným garantem a organizátorem soutěžních disciplín je Česká pošta, která věnovala všem výhercům zajímavé ceny. Každý člen opavského družstva si domů přivezl netbook. Dalovičtí studenti, jež skončili na druhém místě, získali kvalitní ultraploché monitory. Třetí ceny putovaly do Prahy, tamější studenti získali iPody.

Barboře, Dominice a Kamilovi blahopřejeme za jejich pečlivou přípravu a vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Gabriel Juchelka
publikováno: 30. března 2012

Informace z tisku

Tisk Tisk Tisk Tisk

Získané diplomy

Diplom Diplom

Fotogalerie

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled