sipka SOŠ logistickásipka Akce školysipka 2010/2011sipka Nejkrásnější poštovní známka

Soutěž „O nejkrásnější poštovní známku“

Střední škola poštovních a logistických služeb, Opava, příspěvková organizace, vyhlásila v závěru roku 2010 soutěž pro žáky opavských základních škol. Tématem této soutěže bylo navrhnout „nejkrásnější“ poštovní známku. Z oslovených základních škol z Opavy a blízkého okolí se soutěže zúčastnily čtyři školy – ZŠ B. Němcové, ZŠ Englišova, ZŠ Šrámkova a ZŠ T. G. Masaryka, Riegrova.

Žáci zmíněných škol měli vytvořit libovolnou technikou svou představu o nejkrásnější poštovní známce. A proč byla tématem soutěže zrovna poštovní známka? Zejména proto, že Střední škola poštovních a logistických služeb, Opava připravuje budoucí zaměstnance také pro Českou poštu. Poštovní známka je malé umělecké dílo a Česká pošta vždy pečlivě vybírá, co se na známce objeví. Na poštovních známkách jsou portréty prezidentů, obrazy českých mistrů, ale i motivy přírody.

Soutěž byla ukončena k 31. 12. 2010, kdy školy zaslaly umělecká díla svých žáků Střední škole poštovních a logistických služeb, Opava. Odborná komise školy vybrala nejhezčí náměty a nechala pro vítěze zhotovit tiskové listy s 9 poštovními známkami s přítisky vítězných motivů a logem školy, kterou vítězný malíř či malířka navštěvují. Těmito známkami s přítisky mohou žáci vyplácet své zásilky nebo si je mohou schovat na památku.

Vítězi soutěže se stali žáci ZŠ T. G. Masaryka, Riegrova, Opava a ZŠ B. Němcové, Opava. Na 1. místě se umístila Markéta Vítečková, na 2. místě Filip Jahn, oba jsou žáky ZŠ T. G. Masaryka, Riegrova a na 3. místě se umístila Dominika Rychtarová ze ZŠ B. Němcové.

Dne 31. 1. 2011 zástupci SŠ PaLS navštívili základní školy vítězů a při předávání pololetního vysvědčení předali vítězům tiskový list s jejich „nejkrásnější poštovní známkou“ a malý dárek. Zástupci poštovní školy pozvali žáky nejen vítězných škol dne 16. 2. 2001 do opavského Loutkového divadla, kde žáci 2. ročníku předvedou pásmo „Poštovarieté“, součásti tohoto komediálního představení bude i naučná část, v níž bude divákům představena činnost pošty.

Soutěž o nejkrásnější známku proběhne i v příštím roce, kdy budou osloveny školy nejen opavské, ale také školy v celém Moravskoslezském kraji, neboť obor zaměřený na poštovní a finanční služby lze v Moravskoslezském kraji studovat pouze na opavské Střední škole poštovních a logistických služeb. Rovněž další základní školy z Opavska se budou moci seznámit s divadelním představením „Poštovarieté“. Jak uvedla ředitelka školy Jindra Germaničová: „Věříme, že se žáci i touto formou seznámí s obory vyučovanými na naší škole, která má více než 60letou tradici. Zájemci si mohou školu prohlédnout kdykoliv po předchozí domluvě nebo na dni otevřených dveří v sobotu 19. února od 10 do 14 hodin. Škola sídlí v Otické ulici.“

Ing. Jindra Germaničová – ředitelka
publikováno: 20. února 2011

Informace z tisku

Tisk

Vítězná umělecká díla

náhlednáhlednáhled

Tiskové listy s vítěznými motivy

náhlednáhlednáhled

Předávání diplomu za druhé místo

náhlednáhled