sipka SOŠ logistickásipka Akce školysipka 2012/2013sipka Návštěva školy v Polsku

Návštěva partnerské školy v Polsku

Se Základní školou a Gymnáziem arcibiskupa Josefa Gawliny jsme začali spolupracovat v roce 2011. Polští přátelé navštívili naše kulturní vystoupení Poštovarieté, přispěli do studentského literárního almanachu a také vystupovali na jeho prezentaci.

Zástupci naší školy se účastnili slavnostní akademie polské školy (11. 5. 2012) a také tzv. otevřené lekce tělesné výchovy (dne 19. 11. 2012).

Otevřené lekce jsou v polském výchovně-vzdělávacím systému běžným elementem prezentace výuky určitých předmětů na školách. Probíhá běžná vyučovací hodina, která je v úvodu představena rovněž hostům z řad rodičů, učitelů jiných škol, ale např. také školní inspekce. Po proběhlé hodině je hosty provedena reflexe hodiny.

Také zástupci naší školy se na otevřené lekci tělesné výchovy inspirovali novými metodami, kterými mohou obohatit i své hodiny.

Ačkoliv otevřené lekce zatím nejsou v českém edukačním systému běžným fenoménem, je naše škola připravena kdykoliv po předchozí dohodě umožnit rodičům, kolegům z jiných škol, ale také zájemcům o studium strávit některé vyučovací hodiny nebo třeba i celý den s našimi žáky ve výuce.

Mgr. Gabriel Juchelka
publikováno: 25. listopadu 2012

Fotogalerie

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled