sipka SOŠ logistickásipka Akce školysipka 2012/2013sipka Francouzské setkání na naší škole

Francouzské setkání na naší škole

Opavská Obchodní akademie a SOŠ logistická má mnoho kontaktů se středními školami po celé Evropě. Mimo jiné do školy každoročně přijíždějí francouzští studenti ze školy Lycée Jehan de Beaucé z Chartres, kteří vykonávají několikatýdenní praxi v logistických firmách. „V letošním roce přijeli tři studenti, kteří praktikovali ve firmě TQM – holding, s. r. o., a OPTYS, spol. s r. o. Díky vstřícnosti obou firem mohli zahraniční hosté proniknout do reálného provozu v českých podmínkách,“ vysvětluje zástupkyně ředitele školy pro logistické obory Ing. Jindra Germaničová.

Nezůstalo však jen u praxí, čeští studenti a učitelé připravili pro Francouze výlety, ale také minikurz českého jazyka a besedu se studenty. České žáky překvapilo např. to, že ve Francii trvá vyučovací hodina 60 minut a že prakticky denně končí středoškoláci až v šest hodin večer. Hovořilo se také o jídle – tomu českému francouzští žáci nepřišli na chuť. Společnou řeč však našli v diskusi o hudbě – Češi i Francouzi dávají přednost stejnému stylu hudby i stejným skupinám. Po besedě pokračovalo setkání českých a francouzských žáků neformálně při bowlingu.

Spolupráce obou škol bude nadále pokračovat, Francouzi již nyní připravují nový výjezd svých žáků, který by se mohl uskutečnit na konci letošního roku.

Mgr. Gabriel Juchelka
publikováno: 14. dubna 2013

Informace z tisku

Tisk

Fotogalerie

náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled