sipka SOŠ logistickásipka Akce školysipka 2012/2013sipka Soutěž poštovních dovedností

Celostátní soutěž poštovních dovedností

Studenti oboru Logistické a finanční služby OA a SOŠ logistické v Opavě jsou stále nejlepší v republice

Trojice studentů opavské OA a SOŠ logistické Martina Binarová, Klára Ratajová a Michal Židek zvítězila v celostátní soutěži v odborných poštovních dovednostech žáků oboru Logistické a finanční služby. Tím žáci naší školy vyhráli tuto soutěž již počtvrté za sebou. Nulté kolo soutěže proběhlo před 4 lety v Opavě, letošní 3. ročník hostila ve dnech 25. – 27. března kolínská SOŠ informatiky a spojů, odborným garantem a hlavním organizátorem soutěže byla stejně jako v minulých letech Česká pošta, která věnovala výhercům hodnotné ceny. Smyslem soutěže není jen hodnotit výkony žáků v oblasti poštovnictví, ale také ekonomiky, zeměpisu a jednání s klientem, soutěžící z celé republiky se také mají vzájemně poznat a předávat své zkušenosti. sipka více o loňském 2. ročníku  sipka více o 1. ročníku  sipka více o nultém ročníku

Do Kolína se sjeli nejlepší žáci třetích ročníků ze všech deseti „poštovních“ škol v České republice. Žáci poměřovali své teoretické znalosti v písemném testu i zábavnou formou hry, ale také je museli umět uplatnit v praxi při jednání s klientem i v práci za přepážkou. Mezi hlavní soutěžní disciplíny patřila také prezentace vlastních nápadů a názorů. Během soutěže se žáci ale také zasmáli při zábavných mezisoutěžích, jako byla např. razítkovací štafeta, rychlostní třídění zásilek, poznávání historických poštovních předmětů nebo třeba skoky v poštovních pytlích.

Žáci naší školy, kteří se umístili na prvním místě, vyhráli mobilní telefony Sony Xperia. Žáci z Trutnova obsadili 2. místo a získali videokamery. Na 3. místě se umístili žáci z Brna, kteří obdrželi Apple Ipod Nano. Ceny do soutěže věnovala Česká pošta, od které všichni zúčastnění obdrželi také řadu nejrůznějších propagačních materiálů.

Martině, Kláře a Michalovi blahopřejeme a děkujeme za jejich pečlivou přípravu a vzornou reprezentaci naší školy.

Michal West
publikováno: 29. března 2013

Informace z tisku

Tisk Tisk

Získané diplomy

Diplom Diplom

Fotogalerie

náhlednáhlednáhled