Andělský den

Od 6. prosince 2007 probíhaly na naší škole akce spojené s Andělským dnem, které byly 13. prosince 2007 zakončeny celodopoledním programem pro žáky všech tříd naší školy.

Část první – Pečení a zdobení vánočních perníčků

Akce Pečení vánočních perníčků, která se konala ve čtvrtek 6. prosince od 15:30 hodin ve školní jídelně a kuchyni, se zúčastnilo několik dívek a chlapců z prvních až třetích ročníků školy pod dozorem pedagogických pracovníků. K navození vánoční atmosféry přispívaly vánoční skladby, které někteří účastníci zahráli na piano ve školní jídelně. Všichni se při své práci vesele bavili a už se začínali těšit až své výtvory za týden ve škole ochutnají.

O několik dní později – 11. prosince odpoledne měli dívky a chlapci, kteří se účastnili pečení perníčků, možnost si své výtvory také ozdobit barevnými polevami. Vůně perníčků a cukru se šířila po celé škole, a tak si přišli zdobení vyzkoušet nebo alespoň akci prohlédnout i někteří učitelé a pan ředitel. Zdobení se všem moc dařilo a po skončení byly perníčky skutečně přímo k nakousnutí.

Část druhá – Vánoční výzdoba školy

Vánoční výzdobu školy si dala za úkol třída S2A, a proto se 12. prosince žákyně a žáci této třídy pustili do práce. Díky jejich pracovnímu nasazení a kreativní práci netrvalo dlouho a škola vypadala jakoby měl být Štědrý den. Včerejší vůni perníčků vystřídala vůně smrkových větviček, na nástěnkách se vznášejí sněhové vločky, na oknech visí sněhové obrázky s vánočními motivy a máme zde i obrázek anděla v životní velikosti. Teď už se všichni těší na zítřejší Andělský den.

Část třetí – Andělský den

Dlouho očekávaný den je tady! Už před osmou hodinou bylo na první pohled vidět, že dnes není obyčejný školní den. Žákyně, žáci, ale i učitelé přišli v bílém oblečení, v přestrojení za anděly, ale aby nebylo vše jednotvárné, bylo mezi námi i několik čertů a čertic – těch bylo nejvíce ve třídě S4. Celé dopoledne hrála k poslechu živá dechová hudba pod vedením Tomáše Kolaříka – studenta třídy P3.

Třídy se postupně vystřídaly ve všech sedmi učebnách, kde pro ně byl připraven různý vánoční program. Krájely se jablka, louskaly ořechy, lilo olovo, vyráběly se betlémy z plastelíny, vánoční stromečky z papíru, sněhové koule z vlny, hrálo se divadlo, řešil se vánoční matematický kvíz, dověděli jsme se něco z historie o tom, kde se vzaly Vánoce, Ježíšek, děda Mráz a Santa Claus a v učebnách cizích jazyků se zpívalo anglicky i německy a dostalo se i na české karaoke a společný zpěv na chodbě. Během celého dne probíhalo v horním patře tlapkování – žákyně a žáci chodili po skupinkách na chodbu k miskám s barvou, kde si svou vybranou barvou natřeli ruku a otiskli si tento svůj podpis na stěnu chodby, nakonec přidali svůj otisk i učitelé.

Michal West
publikováno: 12. prosince 2007

Fotogalerie

Pečení a zdobení vánočních perníčků
náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
Vánoční výzdoba školy
náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
Andělský den
náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled